Hizmetlerimiz

Yer Süzgeci Açma

Evlerin en fazla kullanılan bölgelerinden birisi olan banyo alanlarında, aynı zamanda temizlenmek ve ihtiyaçlarımızı gidermek gerekir. Banyolarda biriken fazla su ve sıvı birikintilerinin, kirli atık su giderlerine bağlanması amacı ile kullanılan küçük deliklere, yer süzgeci deliği adı verilmektedir. Ancak yanlış bilgi ve kullanım sonucunda kolay şekilde tıkanmakta olan yer süzgeçleri için, işinin ehli ve usta ellerden yardım alınması gerekmektedir. Genel olarak yer süzgeci açma işlemlerinde, meydana gelen tıkanması sonrasında fazla aldırıl edilmemektedir. Tornavida ya da farklı cisimlerin giderlere sokulması ile işlemin tamamlanabileceği düşünülür. Ancak bu durumda dikkatli olunması ve açma işlemi aşamasında tesisat borularına zarar verilmemesi gerekir. Farklı cisim ve maddelerin bilinçli sokulması durumunda, süzgeç borularının patlaması ve yırtılması sıkça görünmektedir.
 
Kırmadan Yer Süzgeci Açma Hizmeti
Sürekli farklı özelliklerde hayata geçirilen yüksek teknolojik cihazlar, bazı işlerin daha kısa süre içinde ve sorunsuz yapılmasını sağlamaktadır. Bahsedilen cihazlar, kırmadan yer süzgeci açma hizmetleri içinde kullanılmaktadır. Özel robot cihazların yer almış olduğu hizmetlerimizde, gider boruları içerisine robotların yerleştirilmesini sağlamaktayız. Robotların ucunda yer alan kamera sayesinde, gider borularında biriken madde ya da malzemelerin cihaz içerisinde bulunan çekme aparatı ile birlikte sorunsuz geri çıkartılması sağlanmaktadır. Bu sayede boru ve bölgedeki diğer alanlardaki eşyalara zarar verilmeden, ayrıca bölgedeki fayanslar kırılmadan açma hizmetleri sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir.
 
Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Klasik ve kolay yöntemlerin, ev sahipleri tarafınca kullanılmış olduğu yer süzgeci tıkanıklığı açma işleminde, genel olarak hafif tıkanıklıklar için çözüm elde edilmektedir. Büyük ve sert cisim ya da maddelerin ortaya koymuş olduğu tıkanıklıklar için, farklı cihaz ve yöntemler ile birlikte açma işlemlerinin yapılması gerekir. Uzman kadro ve üst teknolojik robotlar ile sağlamış olduğumuz banyo süzgeci açma işlemlerinde, ilk olarak banyo gider borularında tıkanıklık olup, olmamasının tespit edilmesidir. BU işlem için özel kameralar kullanılmakta ve bu sayede kırma işlemi yapılmadan, tıkanmaların kontrolü sağlanmaktadır. Bu aşamanın ardından özel kancalı robot cihazlarımız ile birlikte süzgeç giderlerinin kontrolü yapılmaktadır.
 
Robot ucuna bağlanmış olan kanca ve kamera ile birlikte tesisat giderlerine zarar verilmeden, sorunun kaynaklanmış olduğu bölgedeki malzemeler çekilmektedir. Ancak sert ve sıkışmış olan parça malzemelerin çekilmesi değil de, o tür malzemelerin kanca yardımı sayesinde sıkıştığı yerde parçalanması ve kanalizasyon giderlerine aktarılması mümkün hale getirilir. Meydana gelen yer süzgeci tıkanıklığı sorunları için kırmadan açma hizmetine yer veren kadromuz, mümkün olan en kısa süre içerisinde süzgeç giderlerinin yeniden aktif olarak kullanılabilmesine imkân tanımaktadır. Ancak kırmadan açma işlemi için atık su gider borularının parçalanmamış ya da zarar görmemiş olması gerekir. Tespit sırasında borularda zarar olması ve değiştirilmesi durumunda, az bir bölgenin kırılarak, borunun değiştirilmesi sağlanır.
 
Yer Süzgeci Tıkanıklığı Sebepleri Neler?
Evlerin olmazsa olmaz alanlarından birisi olan banyolarda, sürekli olarak su kullanımı yapılmaktadır. Beden temizliği ve vücut bakımı gibi nedenlerden dolayı, sıvı ve maddelerin kolayca şekilde kanalizasyona atılması amacı ile kullanılan yer süzgeçlerinde, kimi zaman tıkanmalar başlamaktadır. Genel olarak insanların yanlış kullanımı sonrasında meydana gelen yer süzgeci tıkanıklığı sebepleri arasında, ilk olarak deterjan veya çamaşır suyu gibi zararlı sıvıların süzgeç giderlerine boşaltılması gelmektedir. Bunun dışında duş alma sonrasında meydana gelen saç ve kıl birikintilerinin de süzgeçlere atılması, aşırı tıkanmaların kısa süre içerisinde meydana gelmesini sağlamaktadır. Süzgeç tesisat borularının eğiminin yanlış döşenmesi, ıslak peçetelerin atık su giderine atılması veya özellikle çocuklar tarafından bu gider borularına pil, madeni para ya da küçük oyuncak gibi sert maddelerinin atılması da, yer süzgeçlerinin tıkanması için başlıca sebepler arasındadır.
 
Sağlıklı ve temiz kalmak için sürekli kullanmış olduğumuz banyo alanları, aynı zamanda banyo odasının temizliğini yapmak içinde kullanılabilmektedir. Duvarlarda meydana gelen leke ya da tozların temizlenmesi, yerlerde oluşan yabancı maddelerin süpürülmesi ve banyodaki eşyaların düzenlenmesi gibi aşamalardan oluşan banyo temizliğinde, genel olarak kirli atık suların banyo yer süzgeçlerinden kanalizasyona iletilmesi sağlanır. Gereksiz madde ve sıvıların bu alanlara atılması durumunda meydana gelen yer süzgeci tıkanıklığı kötü kokuların etrafa yayılmasına ve hatta büyük tıkanıklıklar sonucunda etrafın su taşkınlarına maruz kalmasına yol açıyor.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay