Hizmetlerimiz

Tuvalet Gideri Açma

Temel ihtiyaçlarımızın giderilmesi için kullanılan tuvaletler, eski yıllara oranla farklı şekillerde yapılarda yerini almaktadır. Özel gider boruları ile birlikte kirli suların kanalizasyona atılmasını sağlayan tuvaletler, aynı zamanda farklı nedenlerden dolayı kirlenebilmektedir. Tıkanan tuvaletler yapıların sağlıklı ve kaliteli kullanılmasının önüne geçmekte ve bu durum sonucunda tuvalet açma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Genellikle kolay tıkanıklık ve zor tıkanıklık şeklinde ortaya çıkan tuvalet tıkanıklık durumları, buna göre farklı yöntemler ile birlikte açılabilmektedir. Özellikle klozet veya alaturka tuvaletlere sıkça peçete, kâğıt ya da saç gibi kılların atılması sıkça yaşanmaktadır. Bu durumda kolay şekilde tıkanan tuvaletler, ortamın kötü kokmasına ve su baskınlarının oluşmasına yol açabilmektedir.
 
Kırmadan Tuvalet Açma İşlemi Yapılır Mı?
Binlerce kişinin çalışmış olduğu fabrikalar, ofis yapıları, evler veya farklı yapı alanlarında olmazsa olmazlardan birisi olan tuvaletler, uzun yıllar kullanım ya da yanlış kullanıma bağlı olarak tıkanmaktadır. Tıkanmış olan tuvaletler için yapı ve ortamlardaki diğer malzemelere zarar verilmeden gider açma hizmetleri sağlanabilmektedir. Son yıllarda sıkça sorulmaya başlanan kırmadan tuvalet açma mümkün mü sorular için, hayatımıza giren özel robotlu cihazlar sayesinde mümkün olduğu cevabı verilmektedir. Tıkanma nedenlerinin ve atık su giderlerindeki malzemelerin çeşitlerine göre değişmekte olan tıkanıklık açma süreleri, genel olarak 15 ile 30 dakika gibi kısa süreler içerisinde tamamlanmakta ve fayans ya da klozetlerin herhangi bir noktasının kırılmaması sağlanmaktadır.
 
Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Yanlış uygulanan tesisat işlemleri, uzun yıllar kullanım veya farklı maddelerin gider boruların atılması gibi tuvaletlerde tıkanmalar görülmektedir. Bu durumda acil olarak açılması gereken tuvalet tıkanıklıkları için, her geçen gün farklı cihazlar üretilmektedir. Özel PVC malzemeleri kullanılarak elde edilen geniş ve sağlam tesisat boruları ile döşenmekte olan tuvalet giderleri, tıkanma olaylarında oldukça zor şekilde açılmaktaydı. Ancak hayatımıza giren özel robotlu makineler yardımı ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemi daha sorunsuz şekilde yapılabilmektedir. Kesinlikle tuvalet fayans veya tesisat borularının kırılmadan ve zarar görmeden yapılmış olduğu tıkanıklık açma işlemlerinde, özel şekilleri alabilen boruların kullanılmasına yer verilmektedir.
 
Klozet ya da eski yıllarda kullanılan alaturka tarzı tuvalet modellerinin fark edilmemiş olduğu tuvalet tıkanıklığı açma işlemi sırasında, özel basınçlı ve titreşimli makineler kullanılıyor. Boru ve giderlerin içerisine makinenin ucundaki boruların sokulması ve sonuna kadar boruların uzatılarak, ilerletilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda boru içerisinde yer alan malzeme ve diğer etkenlerin görülebilmesi amacı ile tıkanıklık açma işleminde, boru ucuna özel kamera cihazları da koyulmaktadır. Bu sayede atık su gider borularına zarar verilmeden, makine borusunun ilerlemesini daha güvenli şekilde yapmak mümkündür. Özel titreşimli gücü ile birlikte tesisat içerisinde biriken malzemeler, boru yardımı ile kanalizasyonlara kadar atılmaktadır. Bu sayede tıkanmış olan tuvaletlerin ilk günkü gibi sorunsuz olarak kullanımı sağlanır.
 
Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?
Etrafa kötü koku yayması, haşerelerin hızla yayılması ve de alanlara su basması gibi sebeplere yol açan tuvalet tıkanıklıkları, yağı sahiplerinin mağdur olmasına yol açmaktadır. Bu durumda tuvalet tıkanıklığı sebepleri nelerdir konusu sıkça dile getirilmektedir. Özellikle yaz ve bahar aylarında evlerin dış cephesinin boyandığı kadar, iç cephesindeki odaların boyandığı da bilinmektedir. Boyama işlemi sırasında kullanılan boya ve kireç malzemeleri, bazı durumlarda alaturka ve klozetlere dökülebilmektedir. Bu durumda tuvaletlerde tıkanmalar görülmektedir. Bunun dışında tuvalet giderlerine atılan peçeteler ile birlikte farklı kâğıt türlerinin olması, tıkanmalar için bir diğer sebeptir. Bunlar genel olarak pek çok farklı kişiler tarafınca bilinen sebeplerdir. Ancak fazla kişi tarafınca bilinmeyen nedenlerde bulunmaktadır.
 
Az Bilinen Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri
Tuvaletlerin tıkanması için verilen örnekler, daha çok katı sabun artıklarının tuvalet giderine atılması ya da saçların bu giderlere atılması şeklindedir. Aynı zamanda peçetelerin de sıkça tuvalet giderlerine atılması, kısa süre içerisinde tuvaletlerin tıkanmasına neden olmaktadır. Ancak az bilinen tuvalet tıkanıklığı nedenleri bulunuyor. Söz konusu olan nedenlerden birisi de, özellikle küçük çocukların tuvalete küçük oyuncaklar ile girmesi durumunda ortaya çıkıyor. Ani durumlarda tuvalete düşürülen oyuncak, madeni para veya farklı ürünler, çoğu zaman unutulmaktadır. Bu durumda tuvalet giderlerinde biriken sert ve büyük malzemeler, tuvaletteki gider borularının oldukça tıkanmasına yol açmaktadır.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay