Hizmetlerimiz

Logar Gideri Açma

İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için oluşturulmuş olan logar kapakları, genel olarak kanalizasyon olarak düşünülmektedir. Ancak logarlar, kanalizasyonda meydana gelebilecek olan sorun veya farklı işlemlerin yapılabilmesi için oluşturulmuş olan özel kısımdır. Aynı zamanda şehir ve semtlerde bulunabilen logar kapakları, ani yağmur ve kar yağışlarında meydana gelebilecek olan sel için önlem alma amacı ile de kullanılmaktadır. Özel delikli bölümler ile birlikte, yüzeydeki suların kanalizasyona aktarılmasını sağlayan logar bölümü, çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu durumda etkili şekilde kullanabilmek adına gerçekleştirilmesi gereken logar açma işlemi, farklı yöntemler ile birlikte sağlanabilmektedir. Ev ya da farklı yapı alanlarında kullanılan atık su giderlerinin de geçmiş olduğu logar bölümlerinde, insanların yanlış kullanımı sonucunda da tıkanıklıklar sıkça görülmektedir.
 
Söz konusu olan durumlar için sunulan logar açma hizmetleri, insanların sağlık açısından hayatlarını daha kaliteli şekilde sürdürülebilmesi açısından oldukça önemlidir. Çeşitli yöntemlerinde yer almış olduğu logar açma işlemlerinde, yüksek basınçlı su yöntemi işlemleri yer almaktadır. Özel cihazlar yardımı ile birlikte kullanılan basınçlı sular, sıvı veya oldukça sert olan malzemelerin dahi kanalizasyona aktarılmasını mümkün hale getirmektedir. Ancak bahsedilen işlemler, genel olarak atık su giderlerinin aktarılmış olduğu kanalizasyon kısımları için yapılmaktadır. Bekletilme amaçlı yapılan logar bölümlerinde, görülebilecek olan taş ya da beton gibi malzemelerin alınması ile birlikte, sorunsuz şekilde işlemler tamamlanmış hale getirilmektedir.
 
Logar Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Kanalizasyon giderlerine ulaşmak için oluşturulmuş olan logar hatlarında, tıpkı lavabo ya da kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanmalar görülebilmektedir. Bu durumda oldukça acil ihtiyaçlardan birisi olan logar tıkanıklığı açma işlemi özel geliştirilmiş ve üretilmiş olan robot makineler yardımı ile birlikte yapılmaktadır. İlk olarak basit tıkanıklık ya da zor tıkanıklık olarak farklı gruba ayrılan sorunlar, bu bilgilerden yola çıkarak çeşitli yöntemler ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Öncelikle sorunların basit ya da zor olduğunun anlaşılması için özel cihazlar ile tespit yapılmaktadır. Bunun içinde ilk olarak logar kapağı açılır ve logar kuyusuna inilir. Logar kuyusunun nerede olduğunun bilinmemesi durumunda, yine farklı cihaz kullanılarak kuyunun nerede olduğu tespit edilmektedir. Küçük sorunlu yani gider borularındaki tıkanıklıklar, özel basınçlı su makineleri kullanılarak açılmaktadır. Ancak logar kuyularında meydana gelebilecek olan çökme gibi sorunlar için farklı seçeneklere yer verilmektedir.
 
Kuyu Dolma Sorunu İçin Logar Tıkanıklığı Açma İşlemi
Kanalizasyon hatlarında meydana gelebilecek olan sorunlardan birisi olan logar kuyusu dolma işlemlerinin, genellikle kapakların toprak, yağmur ya da kar sularına dayanamadığı durumlarda meydana gelen göçükler ile oluştuğu bilinmektedir. Bu durumda logar kuyularının kısa süre içerisinde dolması, ciddi sıkıntılar yaşatmaktadır. Özel logar borularında görülebilecek olan açıklık ya da kırılmalar, logar tıkanıklığı açma sırasında kameralı cihazlar ile tespit edilir. Zarar gören borular değiştirilir ve kamera yardımı ile son kontroller yapılarak, kullanıma uygun hale getirilir.
 
Logar Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?
Halk arasında pek bilinmemiş olsa da logar tıkanıklığı sebepleri arasında, kanalizasyon hatlarının seviyesinin yanlış olarak döşenmesi yer alabilmektedir. Kanalizasyon hatları ile birlikte uyumlu olarak görülmekte logar yani rögar, aynı zamanda çok eski yıllardan beri kullanılmış olduğu durumlarda da tıkanmalara maruz kalabilmektedir. Bunun dışında dış ortamlardan içeriye gelebilecek olan çeşitli kimyasal maddeler, logarların tıkanmasına ve akmamasına sebebiyet verebilmektedir. Özellikle farklı üretim hizmetleri gerçekleştirmekte olan çok sayıda fabrika alanlarında, zararlı kimyasal maddeler ortaya çıkmaktadır. Bu gibi bölgelerden kanalizasyon içerisine akacak olan maddeler, aynı zamanda rögar kapaklarında geçmekte ve logar alanlarında birikmeye başlamaktadır.
 
Genel olarak çimento ve beton malzemeler kullanılarak döşenmiş olan kanalizasyon borularında, belirli süreler sonrasında kırılma ve dökülmeler görülmektedir. Bu durumda kopan farklı parçalar, logar alanlarında birikmektedir. Görülen birikintilerin sayısı fazla olduğu durumlarda logar tıkanıklığı sebepleri arasında yer alıyor. Logarların tıkanmasının sebeplerinden birisi de, evlerde kullanılan atık su gider borularına atılan peçete, saç veya kıl gibi maddelerdir. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda inşa edilmiş olan yapıların tümünde tuvaletler bulunuyor. Bu tuvaletlerdeki kirli atık pisliklerin kanalizasyona atılması için özel tesisat giderleri, kanalizasyona bağlanır. Doğrudan atık su giderlerine atılan farklı maddeler, logar bölmelerinde tıkanmalara yol açmaktadır. Söz konusu olan olumsuz durumlarda sorunsuz şekilde kullanabilmek için logar tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay