Hizmetlerimiz

Mutfak Gideri Açma

Evlerde en fazla tıkanan tesisat giderlerinden birisi de mutfak lavabo giderleridir. Bulaşık yıkamak ya da yemek hazırlamak için gerekli olan mutfak lavabolarının tıkanması, kimi zaman basit olsa da, kimi zaman ise ciddi uğraşlar sonucunda açılabilmektedir. Tıkanmaların sebeplerine göre değişmekte olan mutfak lavabo gideri açma işlemleri, genel olarak kısa zaman dilimleri içinde gerçekleştirilmektedir. Kullanılan özel robot cihazları sayesinde gerçekleştirilen gider açma işlemlerinde, ilk günkü gibi sorunsuz kullanım ayrıcalığına yer verilmektedir. Söz konusu olan işlem ise elektrikli sistem ile çalışan robotların ucunda yer alan uzun borular sayesinde yapılmaktadır. Özel titreşimli gücü ile birlikte kullanılan boruların ucuna gerekli olduğu durumlarda, kameralar yerleştirilebilmektedir. Bu sayede lavabo borularının içi görüntülenmekte ve tamamen açılacak seviyeye kadar boruların uzatılması sağlanır. Lavabo giderlerinde görülebilecek olan sebze ya da meyve artığı gibi maddeler, kanalizasyona iletilir ve işlem tamamlanmış hale getirilir.
 
Kırmadan Mutfak Lavabo Gideri Açma İşlemi
Yalnızca lavabonun alt başlangıç kısmındaki gider borusunun ucunun açılması sonucunda gerçekleştirilmiş olan kırmadan mutfak lavabo gideri açma hizmetinde, diğer ürünlere zarar verilmemesi sağlanmaktadır. Ancak insanlar arasında mutfak lavabolarındaki tıkanıklıkların açılması için farklı yöntemler önerilmektedir. Örneğin elma sirkesi, yağ ve su karışımlarının lavabo giderlerine dökülmesi şeklinde tavsiye edilen yöntemler, yalnızca mutfak lavabo giderlerinde bulunan zeytinyağı ve diğer sıvı maddelerin meydana getirdiği tıkanıklıklar için kullanılır. Daha büyük ve sert tıkanıklıklar için, özel robotların kullanımı gerekir.
 
Ev hanımlarının sürekli şikâyet etmiş olduğu lavabo tıkanıklığı durumları, özellikle evlerde sıkça yaşanan bir durumdur. Ancak bu durumda kullanılan özel lavabo pompaları, genel olarak istenen çözümleri sağlamamaktadır. Ciddi tıkanma durumları için özel cihazların kullanılması gereken tıkanıklıklar için mutfak lavabo tıkanıklığı sebepleri büyük bir merak konusudur. Mutfaklarda görülebilecek olan tıkanıklıkların sebepleri içinde ilk olarak lavabolara dökülen yağ ya da çay artıkları örneği verilmektedir. Ayrıca yapıların inşaatı sırasında tesisatlar içerisine dökülen çimento ya da kireç artıkları da, lavaboların kolay şekilde tıkanmasına neden olan etkenlerden birisidir.
 
Banyo Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir?
Öncelikle lavabo denince akla ilk olarak banyolarda kullanılan lavabolar gelir. Banyo yaptıktan sonra taranan saç kıllarının lavabolara atılması, şampuan ya da sabun artıklarının klozet ya da banyo giderlerine bırakılması banyo lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerindendir. Bunların dışında bazı kişilerin yapmış olduğu büyük yanlışlardan birisi de, banyolarda içilen sigaralardır. Sigaraların küllerinin ve hatta izmaritlerinin lavaboya atılması, banyo alanlarındaki lavabo giderlerinin kısa zaman dilimlerinde aşırı şekilde tıkanmasına yol açıyor. Eski yapılmış olan yapılardaki lavabo giderlerinde, sıkça görülebilecek olan tıkanıklıklar, tamamen eski olmasından dolayıdır. Son olarak banyo lavabolarının tıkanması için, lavabo giderlerindeki çöküntülerin neden olabileceği bilgisine de yer verilebilir. Bahsedilen durumlarda kullanılan yöntemler, genellikle tam olarak açılması için yeterli değildir. Bunun için özel usta ve firmalardan yardım alınması gerekir.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay