Hizmetlerimiz

Lavabo Gideri Açma

Evlerin banyo ve mutfak bölümlerinde bulunan musluklar, lavabolar ile birlikte bağlantılı olarak kullanılmaktadır. Sebze, meyve yıkamak, bulaşık yıkamak veya el yıkamak gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan banyo ya da mutfak lavabolarında, çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmalar meydana gelmektedir. Temiz su tesisatları sayesinde kullanılan suların kanalizasyona atılabilmesi için bu durumda lavabo açma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu olumsuz durumlar için hizmet sağlamakta olan firmamız, özel cihaz ve gerekli eğitimi almış olan usta kadro ile birlikte tıkanıklıkların açılmasına imkân tanımaktadır. Aniden yavaş şekilde gitmeye başlanan lavabolar, su giderlerinin içindeki atık suları geri vermesi ile birlikte ev ya da farklı yapı alanlarının ciddi anlamda zarar görmesine neden olmaktadır.
 
Kameralı Lavabo Açma Hizmeti
Son yıllarda hayatımıza pek çok farklı ürün ve cihazın girmesini sağlamakta olan teknoloji, aynı zamanda kamera cihazlarının da kullanılmasını sağlamıştır. Resim ya da video kaydı amacı ile kullanılan kameralar, aynı zamanda lavalarda meydana gelen tıkanma durumları içinde kullanılmaktadır. Acil olarak açılması gereken tıkanıklıklar için kameralı lavabo açma seçeneğinin yer almış olduğu hizmetlerimizde, aynı zamanda robot makineleri ile birlikte ortak çözümlere yer verilmektedir. Lavabo giderlerindeki borularda biriken yemek artığı, peçete ya da saç ve kıl gibi maddelerin kırma işlemi yapılmasına gerek kalmadan tespit edilmesi, özel kameraların robot ucuna yerleştirilmesi sonucunda sorunsuz olarak gerçekleştiriliyor.
 
Lavabo Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Ev, fabrika ya da farklı yapılar içinde kullanılan lavabolarda, tıkanma meydana gelmesi durumu denince akla ilk olarak mutfak lavabolarının sıkça tıkandığı gelmektedir. Her ne kadar mutfak lavabolarının tıkandığı görülmüş olsa da, banyolarda kullanılan lavabolarda bazı durumlarda tıkanabilmektedir. Lavaboların sağlıklı ve sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken lavabo açma işlemi nasıl yapılır sorusu da, bir hayli merak konusudur. İlk olarak lavabolardaki pimaş bölümlerinde yer alan boruların sökülmesi ile birlikte işleme başlanır. Sökülmüş olan pimaş borusundan içeriye özel kameralı robot cihazı yerleştirilir. Kamera görüntüleme cihazı ile birlikte, robot makinesinde bulunan özel kanca sistemi ile birlikte tespit işlemi gerçekleştirilmektedir. Boru ve diğer tesisata zarar verilmeden gerçekleştirilen tespit işlemleri sonrasında, lavaboları tıkayan madde veya malzemelere göre açma işlemine geçiş yapılır.
 
Boru içerisinde tıkanmaya sebebiyet veren malzemeler, küçük ya da hafif ise basınçlı su ile birlikte kanalizasyona aktarılması sağlanır. Ancak daha büyük sorunlar için kanca yardımı sayesinde bu tür malzemeler, boru içerisinde parçalanmakta ve atık su gideri aracılığı ile kanalizasyona gönderilmektedir. Parçalama işleminin yanı sıra mümkünse, kanca yardımı ile birlikte tıkamaya yol açan parçalar, boru içerisinden yukarı çekilir ve gider borusu açılır. Tüm bu işlemler sayesinde kırmadan lavabo açma hizmetine yer veren kadromuz, fayans ya da diğer bölümlerin zarar gelmemesini sağlamaktadır
 
Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir?
Sürekli tıkanan ve kullanıcıları zor duruma sokan lavabo tıkanıklıkları, çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Özel hizmet sunan firmalardan yardım alınarak çözülmesi gereken lavabo tıkanıklığının sebepleri genel olarak lavaboların çeşitlerine göre farklılık gösterilmektedir. İlk olarak tıkanan lavabolar, daha çok mutfak alanlarında kullanılan lavabolar olmaktadır. Bahsedilen mutfak lavabolarının tıkanmalarındaki en temel etken ise lavabolara bırakılan yemek artıklarıdır. Yağ, salata, sebze veya meyvelerden arta kalan parçaların bırakılması, mutfak lavabolarının tıkanmasına yol açmaktadır. Bunun dışında lavaboların yıkanmasında kullanılan deterjan malzemeleri de, mutfak lavabolarının tıkanmasındaki başlıca sebeplerden birisidir. Mutfak lavabolarının dışında kullanılan diğer lavabolar ise banyolarda bulunmaktadır. Banyo lavabolarının tıkanmasındaki ilk temel etkende saç ya da tıraş olurken lavabo giderine bırakılan kıllardır. Bunun dışında tıraş köpüğü, şampuan, saç kremi ya da kesilen tırnakların lavabolara dökülmesi, tıkanmaların meydana gelmesi için yeterli sebepler arasındadır. Lavaboların tıkanmasının diğer bir nedeni de yapılan iç cephelerinin boyanması için kullanılan kireç veya boya malzemelerinin, lavabo giderlerine bırakılmasıdır. Boru içerisinde aşırı biriken boya ve kireçler, aynı zamanda kurumakta ve tıkanmalara sebebiyet vermektedir.
 
Kısa Süreli Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti
Acil yemek pişirmek ya da bulaşık yıkamak gibi ihtiyaçların olduğu durumlarda, kısa süre içerisinde lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerinden yararlanılmak istenmektedir. Uzman kadro ve tam donanımlı ekipmanlar ile birlikte sağlanan gider açma hizmetlerinde, tıkanmış olan bölgeler kamera cihazı ile görüntülenir ve özel boru sistemi sayesinde biriken parçaların, yok edilmesi sağlanmaktadır. Buna göre lavaboların aktif olarak kullanımı mümkün hale getirilmektedir.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay