Hizmetlerimiz

Pisuar Tıkanıklığı Açma

Evlerde tuvalet ihtiyaçları için genel olarak klozet ve alaturka modeller kullanılmaktadır. Ancak tuvalet ihtiyacını gidermek için üretilen pisuar ürünleri, daha çok alışveriş merkezi, hastane veya okul gibi toplu kullanılan yapı alanlarında tercih etmektedir. Söz konusu olan pisuarlar, küçük tuvalet ihtiyacının karşılanabilmesini sağlamaktadır. Ancak diğer tuvalet modellerinde olduğu gibi pisuarlarda da tıkanmalar yaşanmaktadır. Her ne kadar diğer giderlere göre daha az tıkanmış olsa da, pisuarların tıkandığı durumlarda etrafa kötü kokular yayılabilmektedir.  Bu durumda kötü sıvı maddelerin, sorunsuz şekilde kanalizasyona iletilmesi gerekmektedir. Söz konusu olan durumlar için gerçekleştirilecek olan pisuar tıkanıklığı işlemlerinde, deneyimli ve eğitimli kişilerden yardım alınması gerekmektedir.
 
Sorunsuz Pisuar Gider Açma Hizmeti
İnsanların sıkça uğradığı ve büyük kalabalık kitlelerin fazla olduğu mağaza ya da kurumsal alanlarda yaygın olarak kullanılan pisuarlarda, tıkanmalarda bir hayli fazla görülebilmektedir. Özel tesisat gider borularında meydana gelen tıkanma durumları için özel makine yardımı ile çözüm sunan firmamız, adreslere gelmekte ve ilk önce pisuar gider açma işleminde özel kameralı makineleri kullanmaktadır. Pisuarların pimaş bölümlerinin sökülmesi ile birlikte yaylı cihazların gider borularına sokulma işlemi yapılır. Daha sonra tıkanmaya neden olan maddeler gözlemlenir ve tıkanmanın tam olarak hangi bölgede olduğu tespit edilerek, gerekli olan gider açma aşamalarına geçiş yapılmaktadır. Mümkün olan en kısa süre içerisinde gerçekleştirilen hizmetler, pisuar ve tıkanma sayılarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 
Pisuar Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Pisuarların tesisat gider boruları, genel olarak iç kısımda kalmaktadır. Tıkanan pisuarların açılması işleminde de, bu özelliğe dikkat edilmektedir. Özel ve süt teknolojik cihazları kullanarak gerçekleştirilen pisuar tıkanıklığı açma işleminde, ilk olarak pisuarlar sökülmektedir. Sökülen pisuar sonrasında iç kısımda yer alan gider borusuna gelinir. Özel kamera cihazları kullanılarak gider borusunda biriken ve tıkanmaya neden olan nesneler tespit edilmektedir. Tespit edilebilmek içinde özel robotik cihaz ve ucunda bulunan yaylı borulardan yardım alınır. Yayların ucunda yer alan kamera yardımı ile borular ilerletilir ve güvenli, aynı zamanda dikkatli şekilde tıkanmanın meydana gelmiş olduğu bölgeye ilerlenir.
 
Güven Pisuar Tıkanıklık Açma Hizmeti
Usta kadro ile birlikte gerçekleştirilen pisuar tıkanıklık açma hizmeti aşamasında daha sonra, biriken ve tıkanma olmasını sağlayan maddeler çıkartılmaktadır. Madde ya da malzemelerin çeşitlerine göre çıkartılma işlemi yapılmadan direkt olarak, gider borularının içerisinde kırma işlemi de yapılabilir. Özel yaylı boru yardımı ile sert ya da büyük madde fark etmeksizin yapılan parçala işlemi sonrasında, bu tür zararlı maddelerin kanalizasyona aktarılması sağlanır. Bu sayede tıkanmaya ve bunun ile birlikte kötü kokulara sebebiyet veren tıkanıklıkların açılması sağlanmış olur. Kırma ya da herhangi bir parçala işlemi olmadan gerçekleştirilen gider açma işlemi, pisuar çeşitleri ve tesisat gider borularının özelliklerine göre de yapılabilir. Pisuarın içinden geçmeyen gider borularında, pisuarın sökülmesine gerek kalmadan direkt olarak gider pimaşı açılır ve robotik cihaz ile birlikte kanalizasyona aktarma işlemi yapılarak, işlem sonlandırılır.
 
Pisuar Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?
Küçük tuvalet ihtiyacının giderilmesi amacı ile uzun yıllardan beri kullanılmakta olan pisuarlarda, diğer tuvalet çeşitlerinde olduğu gibi tıkanmalar görülmektedir. Özel olarak döşenmiş olan pisuar giderlerinde meydana gelebilecek olan pisuar tıkanıklığı sebepleri arasında ilk olarak insanların yanlış kullanım örneği verilmektedir. Özellikle ev ya da farklı yapıların yanı sıra herkese açık olan alışveriş merkezi, okul veya hastane gibi yapılarda kullanılan pisuarlar, buna göre günde binlerce kişi tarafınca kullanılmaktadır. Bilinçsiz ve birazda eğitimsiz kişilerin pisuarların içine atmış oldukları yabancı ve sert maddeler, gider borularının tıkanmasını ortaya koyuyor. Bu durumda yalnızca gider borularının hasar alması değil, pisuarların kullanılmış olduğu bölgelerin, aniden su baskını ile karşı karşıya neden olmasını sağlıyor.
 
Özellikle alışveriş merkezlerinde yaygın şekilde bulunan pisuarların içerisinde fatura, fiş, madeni para ya da kıl gibi zararlı maddeler bulunuyor. Bu tür çeşitli maddelerin pisuar giderine atılması durumunda, boru içerisinde birikmeler görülmektedir. Gider borularının içerisinde birikmiş olan yoğun maddeler pisuar tıkanıklığının nedenleri arasında yer almaktadır. Öte yandan kâğıt peçete ve sigara izmaritlerinin de yoğun olarak pisuarlara atılması, bu tür ürünlerin sorunsuz olarak kullanılmasının önüne geçmektedir. Söz konusu olan tıkanma durumları için asitli sıvıların dökülmesi ile birlikte önüne geçmenin mümkün olduğu düşünülmektedir. Bahsedilen düşünce tarzı yanlıştır. Onarım işlemi için özel kameralı ve robotik cihazlar kullanılarak, tıkanmış bölgedeki maddelerin kanalizasyon giderlerine aktarılması doğru bir yöntemdir.
 

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay