Hizmetlerimiz

Küvet ve Duş Teknesi Tıkanıklığı Açma

Sağlıklı vücut ve uzun soluklu bir hayat için sıkça kullanmış olduğumuz küvetler, aynı zamanda dikkatli kullanmamız gereken bölgelerdir. Eski yıllara oranla sürekli farklı özellik ve isimler ile yenilenen banyo alanlarında, son yıllarda duş teknesi çeşitleri de evlerde tercih haline gelmeye başlamıştır. Duş almak için özel olarak üretilmiş olan bölgelerde, çok seyrek olsa da tıkanmalar ortaya çıkabilmektedir. Lavabo ya da tuvalet tesisat borularında olduğu gibi, küvet veya duş teknelerinde de kanalizasyon borularına giden borular bulunmaktadır. Yanlış kullanım sonucunda meydana gelebilecek olan tıkanıklıklar için küvet ve duş teknesi açma hizmetini sağlayan firmamız, özel fiyat seçenekleri ile birlikte ilk günkü kullanım garantisini sağlamaktadır.
 
Duş teknelerinde bulunan özel sifonlar ile birlikte küvetlerde yer alan tesisat boruları üzerinde yapılan tespitler, genel olarak görüntüleme cihazları yani kameralar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar küvet ya da duş teknesi tıkanmalarında, insanlar tarafınca kimyasal malzemeler kullanılmış olsa da, bu durum yanlış bir yöntem olarak adlandırılır. Kullanılan kimyasal maddelerin özellikle asit bazlı olması sebebi ile tavsiye edilmeyen işlemler yerine, küvet ve duş teknesi açma işlemlerinde özel robotik cihazların kullanımı gerekmektedir. Tıkanmaların meydana gelmiş olduğu bölgelerin, giderlerin açılması açısından pek fazla zorluğu yoktur. Bunun nedeni kameralar yardımı ile bölgelerin kısa sürede tespit edilmesi ve özel aparatlı robotlar yardımı ile tıkanmaya sebebiyet veren maddelerin sorunsuz şekilde kanalizasyona atılması gelmektedir.
 
Küvet Ve Duş Teknesi Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Evleri yen inşa edilmiş olan apartman sakinleri, genel olarak lavabo ya da tuvalet tıkanmalarının kendi yapılarında olmayacağını düşünür. Ancak bu tür tıkanma sorunları, yeni inşa edilen yapılarda da görünebilmektedir. Özellikle iç tesisat borularının yanlış döşenmiş olması ya da eğimsiz olması gibi sorunlar ile meydana gelen tıkanıklıklar, aynı zamanda küvet ya da duş tekneleri içinde geçerli olmaktadır. Yanlış kullanma bağlı olarak da meydana gelebilecek olan küvet ve duş teknesi tıkanıklıkları için gerekli bilgileri almış ve deneyimli ustalardan yardım alınması gerekmektedir. Uzun yıllar sorunsuz şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz küvet ve duş teknesi açma hizmetlerinde, özel kamera cihazları kullanılmaktadır. Diğer adı ile kanal görüntüleme cihazı olarak da bilinen cihazlar, aynı zamanda özel boru sistemleri ile kullanılmaktadır.
 
Boru ucuna yerleştirilen kameralar sayesinde, küvet ya da duşakabin gider borularına sokulan borular, tesisat giderinin neresinde tıkanma meydana geldiğini ve tıkamaya yol açan nesnelerin neler olduğunu sorunsuz şekilde göstermektedir. Herhangi bir pimaş ya da fayansların kırılmamasını sağlamış olduğumuz küvet ve duş teknesi açma işlemi sırasında, boruların iç ortamları net olarak görüntülenir. Tıkanan terlere boru yardımı ile ulaşan ustalarımız, daha sonra tıkamaya sebebiyet veren maddeleri sorunsuz şekilde tesisat borusundan aşağı bırakır. Bu sayede kanalizasyona gidilmesi sağlanır ve küvet ya da duş teknelerinde, tıkanmaların engellenmesi sağlanır.
 
Küvet Ve Duş Teknesi Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?
Mutlu ve huzurlu bir yuvanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan evlerde, en sık kullanılan bölgelerden birisi de banyo alanlarıdır. Tuvalet ihtiyaçlarını gidermek ya da beden temizliği için duş almak üzere kullanılan banyolarda, duş alabilmek için ise küvetler gerekir. Küvetlerin yanı sıra günümüzde daha çok tercih edilen duş teknesi ya da diğer bilinen adı ile duşakabinler, farklı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Özel tesisat giderleri ile birlikte kanalizasyona akıtılan sular, banyoların ve hatta yapıların diğer odalarının su baskını ile karşılaşmamasını sağlamaktadır. Lavabo ya da tuvaletlere oranla daha az tıkandığı bilinen bölgeler için küvet ve duş teknesi tıkanıklığı sonrasında neler yapılması gerektiği önemlidir.
 
Meydana gelebilecek olan tıkanma durumlarında, farklı internet ortamlarında bazı kimyasal malzemelerin gider borularına dökülmesi tavsiye edilir. Ancak bu durum yanlıştır. Bunun yerine işinde uzman firmalara başvurmanız ve tıkanıklıkların kısa süre içerisinde, doğru şekilde giderilmesini sağlamanız tavsiye edilir. İlk olarak küvet ve duş teknesi tıkanıklığı sebepleri için öncelikle yanlış tesisat uygulamaları örneği verilebilir. Yanlış döşenmiş olan boru giderleri, eğimlerin kötü olması sonucunda tıkanmalara yol açmaktadır. Bunun yanı sıra bu tür banyo alanlarında duş alma sırasında ortaya çıkan kıl ve özellikle büyük saçların giderlere bırakılması da, tıkanmalar için yeterli sebeplerdendir. Banyo esnasında kullanılan katı sabun parçaları ya da şampuan atıkları da, gider borularında kolayca tıkanmaya sebep olmaktadır.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay