Haberler

Hatay Su Kaçağı Tamiri

Gerek borulara gerekse sızıntıya ulaşmak için ise pek çok alanın kırılması gerekiyordu. Bu durum evlerin hem kirlenmesine hem de bir hayli dağılmasına neden olmakta. Sonuç olarak tüm bu yöntemleri geride bırakan sistemler tercih edilmeye başlandı. Bu yöntemler ise;
 
Başta sıcak ile soğuk su sistemlerinde meydana gelen sızıntıya göre cihaz kullanımına yer verilmektedir.
Termal kameralar sayesinde sıcak su sistemlerinin incelenmesi kısa sürüyor.
Her iki sistemde de kullanılan akustik dinleme cihazları da popüler durumda.
Cihazları bilinçli bir şekilde kullanan elemanlar sayesinde işiniz kolay olacaktır. Hatay su kaçağı tamiri sırasında da yine tecrübeli olan elemanların işlemlerine yer verilir. Nitekim tespitten ziyade sorunun giderilmesi için tamirat işlemlerine geçilmektedir.
 
Su Kaçağı Cihazları Nelerdir?
Yukarıda da belirttiğimiz gibi hem akustik cihazlardan hem de termal kameralardan su kaçağı tespitine yer verilmektedir. Örneğin akustik dinleme cihazlarından hem duvar hem de zeminin incelenmesi mümkün. Tüm yapılara rağmen sızıntıların kısa sürede tespitine yer verilir. Nitekim sızıntı olan yerde farklı su sesleri bulunur. Ve bu seslerin dinleme cihazlarından anlaşılması kısa sürer.
 
Termal kamera sistemlerinde ise direk olarak boruların içerisinde görünümlere geçilmektedir. Şöyle ki borular içerisinden kameraların gönderilmesi sağlanır. Devamında da sızıntı olan alanın incelenmesi uzun sürmez. İncelemelerin hemen arkasından da tamirata geçilir. Çözüm odaklı çalışmalar neticesinde sızıntıların son bulması ve sorunun uzun süre yenilenmemesi sağlanır.
 
Pis Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
Pis su kaçaklarından kaynaklı olarak etrafa kötü kokular yayılır. Aynı zamanda küf sorunları da baş gösterir. Bu gibi durumlarda sağlığa zarar vermemesi için önlemlerin erken alınması gerekiyor. Hatay su kaçağı tamiri için harekete geçebilir ve tüm sorunlara son verebilirsiniz. Bu anlamda pis su kaçağının kanal görüntüleme sistemlerinden ortaya çıkarılması söz konusudur. Boru görüntüleme kamerası sayesinde sızıntıyı bulmak zor olmuyor. Bu şekilde kaçak üzerinden tamirata geçilmektedir. Tamir edilen noktada bir daha sızıntı oluşmaz ve pis koku gibi tüm sorunlar ortadan kalkar.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Haberler

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay