Haberler

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Bulunduğunuz ortamdaki su kaçağını ciddi sorunlar çıkartana dek görmeyebiliriz.Yada komşumuzdan gelen bir şikayet üzerine bunu fark edebiliriz. Başkalarının bizden kaynaklı rahatsız mağdur olması bizim için utanç verici olur.
 
Su Kaçağı başladığından itibaren ufak ufak belirtiler ortaya çıkmaktadır.Yoğun akıntıların olmadığı yerlerde zamanla kararmalar,sararmalar ve kabarmalar başlar. Bunlar aslında yoğun bir akıntı olmadığı anlamına gelir. Yoğun su kullanılan alanlarda yüzeyde bulunan malzemenin eksikliğinden yada deforme olmasından kaynaklı olabilir.
 
Yada Su kaçağı ara ara sürekli olmamak şartıyla akıyorsa buda bize kullanımla alakalı bir tesisat sorunu olduğunu teşkil eder. Buna sebep olarak yine suyun kullanıldığı zemin ve pis suyun tahliye edildiği tesisat boruları kontrol edilmelidir.
 
Su Kaçağı başladığı günden itibaren sürekli damlama yapıyor ve geceleri artış gösteriyor ise buda bize temiz su tesisatında bir su kaçağı olduğu anlamına gelir ve geceleri basınç yükseldiği için artış olabilir.
 
Öncelikle su kaçağının bulunduğu ortamdaki çeşmeler,vanalar boru bağlantıları kontrol edilir.Gözle görülen herhangi bir sorun olmadığı takdirde su kaçağının yer altında gözle görülmeyen bir yerde olduğu kesinleşir ve bu aşamadan sonra uzman ekiplerle iletişim kurulmalıdır. Hatay 'da su kaçağı denilince akla gelen ilk isim Çağsan Sıhhı Tesisat bir telefon kadar uzağınızda.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Haberler

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay