Haberler

Antakya Su Kaçağı

Düşündükçe bile sinirlerinizi yıpratmaya yeten su kaçağı vakalarını bir de yaşadığınızı hayal eder misiniz? Hayali bile kâbusunuz olmaya yetiyor değil mi? Pek çok kişinin yaşadığı fakat çok geç kalındıktan sonra fark ettiği su sızıntılarında ilk yapmanız gereken şey durumu konunun uzman Antakya su kaçağı ekibine iletmek olmalıdır. Bu sayede evinizde gerçekten bir su kaçağı var mı yok mu anında anlayabilirsiniz.
 
Su Kaçağı Nedir?
Çok sık duyulan ancak ne olduğuna dair pek fikir yürütülemeyen su kaçakları aslında her ev ve iş yerinde meydana gelebilir. Su tesisatında meydana gelen kırılma, çatlama, farklı darbeler, eskime ya da tıkanma ile evin içine, tavana, tabana ya da duvarlarda oluşan sızıntılar su kaçağıdır ve fark edilmesi uzun zaman alır.
 
Su Kaçağı Nasıl Öğrenilir?
Bulunduğunuz ortamda ya da ortamlarda su kaçağı olduğunu Antakya su kaçağı tespit ekibinin sık sık uyardığı sorunları gözlemlediğiniz de anlayabilirsiniz. Su kaçağının belirtileri olarak ortaya çıkan bu sorunlar;
 
Rutubet ve nemde artış
Duvar ya da tavanlarda kabarma dökülme
Lekeler ve su akıntıları
Parkelerde kabarma
Sürekli tıkanan gider boruları
 
Su Kaçağının Yeri Nasıl Tespit Edilir?
Su kaçağı olan alanların tespiti aslında oldukça zordur. Önceki yıllarda bu tarz durumlar için tahmin edilen alanlar hemen kırılıp kontrol ediliyordu ancak kesin olmayan bir durum için kırıp dökmeler de sizi maddi ve manevi anlamda zora sokar. Böyle sorunları yaşamamak adına kaçak olduğu şüphelenilen alana gönderilen Antakya su kaçağı tespit ekipleri aletlerle ölçüm yapar.
 
Yapılan ölçümler sonucunda kaçağın olduğu yer veya yerler kesin olarak saptandıktan sonra gerekli müdahale yapılır. Bu sayede hem ekstradan kırma dökme yaşanmaz hem de sorun kısa sürelerde halledilir.
 
Su Kaçaklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız kesinlikle ilk müdahaleyi sizin yapmamız gerekir. Keza var olan sorunu daha da büyük bir sorun haline getirebilirsiniz. Bu nedenle konuda uzman kişilerden destek almalı ve sorunun kökünden çözdürmelisiniz. Aynı zamanda çok sağlıksız bir ortamın oluşmasına neden olan bu kaçakları fark ettiğiniz anda müdahale ettirin. Yoksa yaşan alanınızda mikrop ve bakteriler çoğalacaktır.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Haberler

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay