Hizmetlerimiz

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

Özellikle İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi büyükşehirlerde giderek yaygınlaşmış ve son 5 yıl içerisinde ülkemizde tercih haline gelmiş olan yerden ısıtma sistemleri, odalarda büyük bir yer kaplayan soba ya da kalorifer peteklerinden kurtulmamızı sağlamıştır. Ancak diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi, yerden ısıtma sistemlerinde de tesisat boruları bulunmaktadır. Özel olarak fayansların altından geçirilmiş olan yerden ısıtma tesisat borularında, uzun yıllar kullanmaya bağlı olarak çamurlar meydana gelmektedir. Bu durumda gerekli olan ısıların alınamaması ve faturaların yüksek gelmesi kaçınılmazdır. 
 
Yerden Isıtma Tesisat Temizliği Ne Aralıkta Yapılmalı?
Yeni inşa edilmiş ve genel olarak yüksek katlı yapı alanlarında tercih edilen yerden ısıtmalı sistemler, evlerde yaşamın kalitesini de artırmaktadır. Ancak soğuk aylarda daha çok sıcaklık elde edebilmek için ısı yalıtımları oldukça önemlidir. Isı yalıtımların önemli olduğu kadar, yerden ısıtma sistemlerinden çok verim alabilmek içinde düzenli şekilde tesisat temizliklerinin yapılması gerekmektedir. Petek temizliklerinden daha uzun sürede yapılması gereken yerden ısıtma tesisat temizliği işlemlerinin, 2 yılda bir kez yaptırılması yeterlidir. Özel su ve hava basınçlı makine yardımı ile birlikte gerçekleştirilen yerden ısıtmalı tesisat temizlik işlemlerinde, tesisat boru içerisinde biriken çamur ve kireçlerin sorunsuz şekilde yok edilmesi sağlanmaktadır.
 
Yerden Isıtma Tesisatı Kaçağı Tespiti Sonrası Onarımı
Kat sayılarının çok olduğu yapı alanlarında, son dönemlerde en fazla tercih edilen ısı sitemlerinden birisi olan yerden ısıtma tesisatlarında, diğer sistemlerde olduğu gibi kaçaklar oluşabilmektedir. Fayans ya da ahşap yüzeylerin altından geçen yerden ısıtma tesisat borularında delik ya da patlak gibi sorunlar olduğu takdirde, su kaçaklarının oluşumu kaçınılmazdır. Bu durumda özel dinleme ya da kameralı cihazlar ile kısa sürede yapılan yerden ısıtma tesisatı kaçağı tespit işlemi, tam noktasal olarak bulunabilmektedir. Kırma ya da dökme gibi işlemlerin yapılmadan gerçekleştirilen onarım işlemlerinde, kimyasal ilaç kullanılmakta ve tek bir nokta üzerinden tüm tesisat giderlerinin tamir edilmesi de mümkün hale gelmektedir.
 
Kimyasal İle Yerden Isıtma Tesisat Kaçak Onarım İşlemi
Sıvı bir plastik görünümlü olan özel kimyasal ilaç, yerden ısıtma tesisat kaçak onarım işleminde oldukça avantajlıdır. Özellikle kırma ve dökme seçeneklerini istemeyen müşteriler için ayrıcalıklı olan bu işlemde ilk olarak tesisat giderine ilaçların dökülmesi sağlanır. Kombi aksamlarına herhangi bir zarar verilmeden sağlanan bu işlem, genellikle küçük çatlak ya da delikler için yapılır. Bu aşamadan sonra ilacın tüm tesisat giderlerine ulaşması beklenir. Biraz beklemenin ardından donmaya başlayan kimyasal ilaç, tesisat borularındaki deliklerin kapanmasını sağlar ve suların o noktadan kaçak olarak akmasını engeller. Daha sonra hava alma işlemi yapılır ve kontrollerin tamamlanmasının ardından, işlem sonlandırılır.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay