Hizmetlerimiz

Kanal Görüntüleme

Halk arasında genel olarak evlerde bulunan gider atık yani pimaş görüntüleme işlemi olarak bilinmiş olsa da, kanal görüntüleme işlemi, yapıların dış cephelerinde açılmış olan ve pimaş giderlerinden daha büyük boyutta olan atık gider borularının görüntülenmesi işlemine verilen isimdir. Çeşitli bölge ve yerler için gerçekleştirilen bu işlem, farklı sebeplere bağlı olarak meydana gelen tıkanmalar sonucunda yapılmaktadır. Özellikle bulunduğu ortam ve yakın çevresine kötü kokuların yayılmasını sağlayan kanal tıkanıklığı için gerçekleştirilen görüntüleme işleminde, sorunun ne olduğu üst teknolojik görüntüleme cihazları sayesinde sorunsuz şekilde öğrenilmektedir. Binaların içerisinde yapılan görüntüleme ve tamir işlemleri, binaların dışında yapılan görüntüleme ve tamir işlemleri ile hemen hemen aynı olsa da, bazı farklılıklar görülebilmektedir.
 
Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?
Genel olarak belediyeler tarafınca yapılan kanal görüntüleme işlemleri, aynı zamanda özel firmalar tarafınca da yapılabilmektedir. Ancak konu hakkında bilgisi olmayan kişiler, kanal görüntüleme işlemi nasıl yapılır sorusunu sıkça sormaktadır. İlk olarak kontrol kapağının bulunması ile birlikte gerçekleştirilen kanal görüntüleme işlemi, daha sonra özel robot cihazları ile devam ettirilir. Oldukça büyük boyutta olan bu robot, bina içerisinde yapılan atık su gider görüntüleme işleminde kullanılan cihazdan daha büyük boyuttadır. Ayrıca bu cihazda bulunan borular, diğerine oranda daha uzundur. Kanal giderine kadar iletilen borular, kanal içerisindeki meydana gelen tıkanmaları görüntüler ve bu sonuca göre onarım işlemlerine geçiş yapılır.
 
Kanal Görüntüleme İşlemi Nerelerde Ne Amaçla Yapılır?
Yalnızca ülkemizde değil, çoğu farklı ülkelerde bulunan kanalizasyonlar, atık suların tek bir merkezde toplanmasını ve çevrenin daha temiz olmasını sağlayan giderler olarak bilinmektedir. Ancak farklı sebeplere bağlı olarak tıkanan kanal giderleri, önlem alınmadığı ve temizlenmediği durumlarda yarardan çok zarar sağlamaktadır. Çeşitli bölge ve alanlarda gerekli olan kanal görüntüleme işlemi nerelerde yapılır sorusu da, büyük bir kesim tarafından oldukça önemli bilgidir. İlk olarak ev ya da farklı bina yapılarının dış cephelerinde gerçekleştirilen kanal görüntüleme işlemleri, farklı kimyasal ya da zararlı atıkların boşaltılması için açılmış olan özel kuyularda da yapılabilmektedir. Boru hat ve giderlerinde meydana gelebilecek olan çatlama, kırılma veya çöküntü gibi nedenlerden dolayı yapılan kanal görüntüleme işlemi, yağmur suyu hatları ve şebekeleri içinde özel teknolojik robotlar yardımı ile birlikte yapılabilmektedir.
 
Her ne kadar binaların dış cephelerindeki bölgeler için yapılmış olsa da kanal görüntüleme işlemi atık suların geçmiş olduğu iç tesisat giderleri içinde yapılabilmektedir. Ancak bu alanlar için daha küçük boyutlu robotik cihazların kullanılması gerekmektedir. İçme suyu şebekeleri ve çeşitli bina bacaları içinde yapılabilen kanal görüntüleme hizmetleri, insan hatası, kullanım hatası ya da farklı doğa olayları sonucunda meydana gelebilecek olan tıkanıklık durumlarının giderilmesi için gerçekleştirilir. Aynı zamanda boru içerisinde meydana gelebilecek olan zararlı maddelerin sağladığı kırık ya da delik gibi etkenler içinde görüntüleme hizmetleri gerçekleştirilir.

BİZE ULAŞIN FORMU

Diğer Hizmetlerimiz

75. yıl Bulvarı Ekinci Yolu Üzeri No:94/B Antakya / Hatay